Mohendžodáro: Pohľad do vesmíru - Reč ženských emócií -14. jún 2019

29.04.2019

Kedysi pradávno - niekoľko tisíc rokov pred nami - žili v povodí rieky Indus ľudia vyspelej kultúry a myšlienkového bohatstva. História ich pozná ako príslušníkov tzv. harappskej kultúry, ktorej písmo dodnes nie je rozlúštené. Mohendžodáro bolo pravdepodobne centrom tejto ríše, vystupovalo však ako samostatný mestský štát, v ktorom osobitné postavenie mali ženy a im vlastné hodnoty - umenie, tanec, láska...

Bola to harmonická matriarchálna spoločnosť, v ktorej bol život ženy chápaný v jej lunárnych cykloch - prvej menštruácie, materstva a menopauzy. Každý cyklus mal a dodnes si uchoval svoje špecifiká, no podstatná bola radosť zo života a ostatné známe ženské atribúty - liečiteľstvo, múdrosť a poznanie prichádzajúce zo skúseností a veku.

Tajomné cvičenie Mohendžodáro

"Cvičenie Mohendžodáro v istom zmysle nadväzuje na túto starobylú tradíciu, avšak svojim obsahom viac zodpovedá súčasným reálnym požiadavkám našej doby," hovorí certifikovaná lektorka tohto tajomne znejúceho cvičenia - Marianka Kozlová.  

Formy sú však tie isté - spontánny tanec, hudba, hry a cvičenia. Jeho autorka MUDr. Monika Sičová ho zostavila ako ucelený systém pozícií tela, tanca a meditácií na základe spomínaných starodávnych poznatkov. 

Nie je ani tak cvičením, ale ako hovorí samotná lektorka Marianka, skôr uvoľňujúcim obradom, ktorý navracia ženám ich ženskosť, jemnosť, nádherný vnútorný svet a sebapoznanie. Predstavuje cestu späť k sebe samým, k vlastnému vnútornému zdroju múdrosti. Rozvíja krásu a silu ženy bez ohľadu na vek a pomáha im udržiavať duševnú aj telesnú sviežosť do vysokého veku. 

Prínosy cvičenia

Od ostatných cvičení sa líši tým, že pracuje s energiou panvového dna, takže tu dochádza k výraznému prekrveniu ženských orgánov, čo spätne pôsobí na celkové zdravie ženy - pomáha odstraňovať menštruačné bolesti, inkontinenciu, prolaps maternice a spolu s hormonálnou jogou prináša pozitívne výsledky aj pri liečbe myómov, cýst, ba aj neplodnosti. 

"Sú to ležité benefity, ale ja osobne za ešte dôležitejšie pokladám prínosy na psychickej a emocionálnej úrovni, ktoré ženu zbavia stresu, napätia, vnútornej nestability a vrátia jej prirodzenú radosť a láskavosť. Návrat k láske ocení nielen žena sama, ale celkom určite aj jej bezprostredné okolie," dopĺňa charizmatická lektorka.

Zaujali sme vás?

10. mája 2019 máte možnosť  v Rheia Centre absolvovať prvý cyklus z celkovo štyroch seminárov Materského okruhu Mohendžodára pod názvom Príbeh ženstva - Ženská ochranná energia. 

31. mája 2019 - druhý cyklus: Tretie oko, sny, intuícia a intimita ženy

14. jún 2019 - tretí cyklus: Pohľad do vesmíru - Reč ženských emócií

28. jún 2019 - štvrtý cyklus: Šťavnatá jóni a tajomstvo života

Prilhlásenie: cez rezervačný systém (v prípade, že sa vám udalosť nezobrazuje, nastavte si správny dátum)


Cena: 30€ (Cena 30€ platí pre jeden cyklus. V prípade predplatenia si všetkých 4 cyklov zaplatíte za jeden cyklus iba 25€)

O lektorke Mariane Kozlovej:

 • Vyštudovala andragogiku (výchovu a vzdelávanie dospelých) a teóriu a sociológiu kultúry;
 • Profesne sa venovala prevažne novinárskej praxi;
 • Viac rokov sa venovala štúdiu mystiky a mystickým cvičeniam (manifestácia kundalíní energie);
 • 15 rokov bola aktívnou cvičiteľkou hathajógy;
 • Absolvovala 4-stupňové štúdium tantrajógy pre ženy Mohendžodáro + asistenčnú prax u autorky cvičenia MUDr. Moniky Sičovej;
 • Kurz šamanizmu u Idy Maťugovej;
 • Kurz staroslovienskej bukvice;
 • Štúdiu snov, lucidného snenia a astrálneho cestovania;
 • Absolvovala viacero seminárov tantry, tibetskej mystiky dzogčhenu, metafyziky sibírskej vedmy N.P. Tokarevovej, aromaterapie a Bachovych esencií;
 • Spolu so skupinou nadšencov takmer 15 rokov aktívne vyhľadáva a dokumentuje praveké kultové miesta na Slovensku, najmä na našom východnom Slovensku;
 • Ako lektorka Mohendžodára pôsobí už 8 rokov.