Joga

Rheia Centrum - joga v srdci Prešova...

U nás nájdete prepojenie zdravého jogového pohybu s hlbokým uvoľnením tela a mysle. Komfort cvičenia pre každého je zabezpečený aj prostredníctvom využívania rôznych pomôcok potrebných k rozvoju flexibility, korektnosti prevedenia asán (pozícií tela) alebo k prehĺbeniu uvoľnenia. K cvičeniu jogy u nás neodmysliteľne patrí záverčná riadená relaxácia, atmosféra sviečok, aromaterapia a príjemná hudba. Celkovú hladivú atmosféru pre telo a dušu dotvára liečivá energia maľovaných mandál.

Joga pre zdravý chrbát

Disbalancie v oblasti chrbtice sú zdrojom rôznych ťažkostí, od oslabeného panvového dna, cez nesprávne dýchanie až po bolesti chrbta. Na joge pre zdravý chrbát sa naučíte vnímať svoje telo, rešpektovať jeho hranice a to všetko v rámci zásad zdravého jogového pohybu. Zlepšíte svoju flexibilitu a cez posilňovanie stredu tela obnovíte svoju silu. Lekcie sú vedené v pomalšom tempe, s dôrazom na ich bezpečné prevedenie a s rešpektom k aktuálnemu stavu nášho tela. Keďže bolesti chrbtice či svalov nie sú iba dôsledkom nesprávneho držania tela či nedostatku pohybu, ale výrazným činiteľom je aj stres, súčasťou lekcií sú aj techniky na uvoľnenie tela a mysle. Záver každej lekcie preto patrí hlbokému uvoľneniu prostredníctvom riadenej zážitkovej relaxácie.

Hatha joga (klasická joga)

Cvičenie klasickej jogy je pomalšie s dlhšími výdržami a je vhodné aj pre začiatočníkov. Napomáha rozvoju sily, pružnosti, celkovo zlepšuje pohybovú, kardiovaskulárnu a dýchaciu sústavu, podporuje imunitu a harmonizuje endokrinný systém. Najväčším benefitom cvičenia jogy je však prepojenie pohybu s dychom. Obrátením pozornosti k hlbokému dychu nielenže zásobujeme kyslíkom všetky tkanivá a orgány, ale podnecujeme aj prietok krvi a dostatočnú výmenu plynov. Naostatok, hlbokým dýchaním napomáhame cirkulácii lymfy, prostredníctvom ktorej dochádza k vylučovaniu produktov metabolizmu z tela. Vedomé, pokojné dýchanie v spojení s príjemnou záverečnou relaxáciou dokáže zaktivovať parasympatický nervový systém, ktorý zodpovedá za prelaďovanie organizmu do stavu pokoja. Telo sa tak dokáže účinne zbaviť napätia a stresu.

Flow joga

Chcete spevniť svoje telo a zlepšiť jeho flexibilitu, ale máte obavy, že klasická joga vás bude nudiť? Joga už dávno nie je iba pokojné naťahovanie, preto sa odvážte a nechajte sa uniesť na vlne dychu pri cvičení flow yogy! Flow yogu určite ocenia aktívnejší jogíni i nejogíni, ktorí uprednostňujú dynamickejšie formy cvičenia. Naučíte sa správnemu nastaveniu tela v jednotlivých asánach a dynamickejším cvičením jogových sekvencií a vedomou prácou s dychom sa krásne zahrejete, spevníte celé telo a vyčistíte si myseľ. Samouzdravujúce procesy organizmu zas naštartujete prostredníctvom liečivej zážitkovej meditácie v závere lekcie, ktorá vám pomôže zharmonizovať nervový systém a odbúrať stres a napätie.

Jemná joga

Cvičenie jemnej jogy vychádza z klasickej hatha jogy. Je zamerané na pomalé, vedomé rozhýbanie celého tela, ktorého benefitom sú zdravotné cviky, cviky proti bolesti chrbta, dychové cvičenia a zážitkové relaxácie. Nenáročný priebeh cvičenia, zameraný predovšetkým na dych a správne prevedenie asán, je vhodný pre všetky vekové skupiny, tehotné ženy, ľudí so zníženou pohyblivosťou, či pre tých, ktorí hľadajú uvoľnenie a relax. Lekcia plynie pokojným tempom, zatiaľ čo naša pozornosť smeruje k uvedomeniu si každého pohybu tela ako aj k dôležitosti správneho dýchania. Jemná joga vám dopomôže k získaniu flexibility, posilneniu celého tela, zlepšeniu pohyblivosti kĺbov, naučíte sa správnemu držaniu tela, upokojíte myseľ a pocítite zlepšenie nálady a celkovej vitality.

Ako začať?

Jednoducho! Prihláste sa prostredníctvom nášho rezervačného systému. 

Viac informácií nájdete v našom článku: Prihlasovanie na lekcie jogy.

Upozornenie:

Skôr než začnete cvičiť, konzultujte svoj zdravotný stav s lekárom. Najmä ak ste tehotná alebo máte, či ste mali v poslednej dobe akékoľvek zdravotné problémy. Napr. s krvným tlakom, so srdcovými ochoreniami, bolesťami hrudníka pri cvičení, trpíte obezitou, máte vysoký cholesterol, či akékoľvek problémy s kolenami, chrbticou alebo kĺbmi. Návštevou lekcie a prihlásením sa na lekciu cez rezervačný systém beriete na vedomie, že akékoľvek riziká zranenia súvisiace so svojim zdravotným stavom preberáte ako účastník lekcie (cvičenia) na vlastnú zodpovednosť.