Joga s dušou...

Naša filozofia

U nás nájdete prepojenie zdravého jogového pohybu s hlbokým uvoľnením tela a mysle. Dbáme o to, aby každý návštevník nášho centra zažil pri cvičení maximálny komfort bez ohľadu na to, či je pokročilý alebo s jogou iba začína. Pre každého máme k dispozícii kvalitnú podložku na cvičenie a dostatok pomôcok potrebných k rozvoju flexibility, korektnosti prevedenia asán (pozícií tela) či k prehĺbeniu uvoľnenia. Keďže relaxácia organizmu je rovnako dôležitá ako fyzická aktivita, u nás k cvičeniu jogy neodmysliteľne patrí záverečná vedená meditácia. V spojení s aromaterapiou a príjemnou hudbou tak zažijete dokonalé preladenie do stavu úplného uvoľnenia...

Hovorí sa, že tá najdlhšia cesta je 30 centimetrov z hlavy do srdca... Preto jogu nevnímame iba ako telesné cvičenie. Joga je pre nás cesta, ktorou kráčame spolu s vami, aby sme objavili to záhadné spojenie mysle a srdca, spojenie s hĺbkou vlastného vnútra, kde zažívame jednotu so všetkým okolo a nádherný pokoj duše...

Vyberte si svoju jogu

Joga pre zdravý chrbát

Disbalancie v oblasti chrbtice sú zdrojom rôznych ťažkostí, od oslabeného panvového dna, cez nesprávne dýchanie až po bolesti chrbta. Na joge pre zdravý chrbát sa naučíte vnímať svoje telo, rešpektovať jeho hranice a to všetko v rámci zásad zdravého jogového pohybu. Zlepšíte svoju flexibilitu a cez posilňovanie stredu tela obnovíte svoju silu. Lekcie sú vedené v pomalšom tempe, s dôrazom na ich bezpečné prevedenie a s rešpektom k aktuálnemu stavu nášho tela. Keďže bolesti chrbtice či svalov nie sú iba dôsledkom nesprávneho držania tela či nedostatku pohybu, ale výrazným činiteľom je aj stres, súčasťou lekcií sú aj techniky na uvoľnenie tela a mysle. Záver každej lekcie preto patrí hlbokému uvoľneniu prostredníctvom riadenej zážitkovej relaxácie.

Hatha joga (klasická joga)

Cvičenie klasickej jogy je pomalšie s dlhšími výdržami a je vhodné aj pre začiatočníkov. Napomáha rozvoju sily, pružnosti, celkovo zlepšuje pohybovú, kardiovaskulárnu a dýchaciu sústavu, podporuje imunitu a harmonizuje endokrinný systém. Najväčším benefitom cvičenia jogy je však prepojenie pohybu s dychom. Obrátením pozornosti k hlbokému dychu nielenže zásobujeme kyslíkom všetky tkanivá a orgány, ale podnecujeme aj prietok krvi a dostatočnú výmenu plynov. Naostatok, hlbokým dýchaním napomáhame cirkulácii lymfy, prostredníctvom ktorej dochádza k vylučovaniu produktov metabolizmu z tela. Vedomé, pokojné dýchanie v spojení s príjemnou záverečnou relaxáciou dokáže zaktivovať parasympatický nervový systém, ktorý zodpovedá za prelaďovanie organizmu do stavu pokoja. Telo sa tak dokáže účinne zbaviť napätia a stresu.

Flow joga

Chcete spevniť svoje telo a zlepšiť jeho flexibilitu, ale máte obavy, že klasická joga vás bude nudiť? Joga už dávno nie je iba pokojné naťahovanie, preto sa odvážte a nechajte sa uniesť na vlne dychu pri cvičení flow yogy! Flow yogu určite ocenia aktívnejší jogíni i nejogíni, ktorí uprednostňujú dynamickejšie formy cvičenia. Naučíte sa správnemu nastaveniu tela v jednotlivých asánach a dynamickejším cvičením jogových sekvencií a vedomou prácou s dychom sa krásne zahrejete, spevníte celé telo a vyčistíte si myseľ. Samouzdravujúce procesy organizmu zas naštartujete prostredníctvom liečivej zážitkovej meditácie v závere lekcie, ktorá vám pomôže zharmonizovať nervový systém a odbúrať stres a napätie.

Jemná joga

Jemná joga vychádza z klasickej hatha jogy. Zameriava sa na rozvoj správneho dýchania a nenásilného rozhýbania celého tela. Jemnú jogu uvítajú aj tí, ktorí s jogou iba začínajú alebo pod vplyvom stresujúcich životných okolností potrebujú spomaliť a vrátiť sa k vnímaniu dychu, tela a vlastných fyzických či emočných potrieb. Pozvoľné a nenásilné zvyšovanie fyzickej aktivity v doprovede s dychovými cvičeniami sa môže stať pomocníkom aj v prípade, že prekonávate postcovidový syndróm. V prípade, že ste prekonali covid a nie ste si istý vhodnosťou lekcie, dohodnite si s nami individuálnu hodinu, na ktorej spoločne zvážime všetky možnosti a nastavíme vhodný postup.

Individuálne lekcie jogy

Ste tehotná, máte zdravotné obmedzenie alebo ste začiatočník bez akýchkoľvek skúseností s cvičením jogy? Máte obavy pridať sa do skupinových lekcií? A možno vám iba nevyhovuje časový harmonogram skupinových cvičení, no napriek tomu by ste chceli vyskúšať jogu práve u nás... Nech je to už akokoľvek, ponúkame vám komorné cvičenie jogy podľa vašich individuálnych preferencií či zdravotných možností. Súčasťou individuálnej lekcie je jemná jogová masáž, aromaterapia a vedená zážitková relaxácia pre uvoľnenie tela a duše. V prípade záujmu o individuálnu lekciu nás kontaktujte na: jogapresov@gmail.com.

Ako začať?

Jednoducho! Na skupinovú lekciu sa prihláste prostredníctvom nášho rezervačného systému. 

Viac informácií k prihláseniu a spôsobe platby nájdete tu.

Upozornenie:

Skôr než začnete cvičiť, konzultujte svoj zdravotný stav s lekárom. Najmä ak ste tehotná alebo máte, či ste mali v poslednej dobe akékoľvek zdravotné problémy. Napr. s krvným tlakom, so srdcovými ochoreniami, bolesťami hrudníka pri cvičení, trpíte obezitou, máte vysoký cholesterol, či akékoľvek problémy s kolenami, chrbticou alebo kĺbmi. Návštevou lekcie a prihlásením sa na lekciu cez rezervačný systém beriete na vedomie, že akékoľvek riziká zranenia súvisiace so svojim zdravotným stavom preberáte ako účastník lekcie (cvičenia) na vlastnú zodpovednosť.