Jemná ranná flow joga - nežný štart do nového dňa

06.04.2024

Jemná ranná joga naštartuje váš deň pozvoľným plynutím a nenásilným rozhýbaním celého tela. Naladíte sa na svoj dych a ponorením sa do jemných pohybov odbúrate stres, namixujete si optimistický koktejl hormónov pre pohodový deň a vnútorný pokoj. Stupeň obtiažnosti je 1.

Čo by ste o jemnej rannej joge mali vedieť:

  • jemná joga je vedená v pokojnom a pomalom tempe,
  • je popretkávaná sekvenciami, ktoré pre vás budú meditáciou v pohybe,
  • je zameraná na posilnenie tela a zlepšenie pohyblivosti,
  • cez dych a plynulé sekvencie zvýšite svoju energiu,
  • odnesiete si fyzické a emočné uvoľnenie,
  • naučíte sa cvičiť správne a s repšektom k svojmu telu,
  • aj keď ste jogu nikdy necvičili, dostanete sa pozvoľna a nenásilne späť do kondície,
  • prevedenie asán je v stupni obtiažnosti - 1.

Čo znamená stupeň obtiažnosti?

Nakoľko väčšina našich lekcií sú otvorené hodiny, do ktorých môže vstúpiť ktokoľvek a kedykoľvek bez nutnosti zapísať sa do uzatvoreného kurzu, pomáhame vám zorientovať sa, či je pre vás daný typ lekcie vhodný. Lekcie sú preto označené stupňom obtiažnosti od 1 po 4:

Stupeň 1 - lekciu môžu navštíviť aj úplní začiatočníci, ktorí nemajú žiadnu skúsenosť s jogou alebo pred tým vôbec alebo dlhý čas necvičili. Je však potrebná základná ohybnosť, nakoľko cvičenie prebieha na podložke na zemi, takže by ste mali zvládnuť prejsť z pozície v ľahu do pozície vzporu kľačmo a následne do stoja. Ak je vaša hybnosť nedostatočná alebo ste vo fáze rekonvalescencie, odporúčame Individuálnu jogovú terapiu.

Stupeň 2 - lekcia je vhodná aj pre začiatočníkov, ktorí absolvovali kurz pre začiatočníkov, pre všetkých, ktorí majú základné skúsenosti s akýmkoľvek iným druhom cvičenia alebo nemajú žiadne podstatné zdravotné obmedzenia.

Stupeň 3 - lekcia je vhodná minimálne pre mierne pokročilých cvičencov, pre ľudí bez zdravotných obmedzení, pre všetkých, ktorí majú skúsenosti s akýmoľvek iným druhom cvičenia a vedia vnímať svoje telo a jeho limity.

Stupeň 4 - lekcia je vhodná pre pokročilých cvičencov bez zdravotných limitácií, ktorí majú zvládnutú prácu so svojím telom, dokážu aj v dynamike pohybu vnímať svoj dych a uvedomujú si správne zapojenie tela, vnímajú, čo je pre nich bezpečné a funkčné prevedenie cviku.

Nezabúdajte, byť pokročilým u nás neznamená urobiť šnúru, či zvládnuť najťažší variant asány. Byť pokročilým znamená byť vedomým, vnímať telo a vedieť prijať, že niektoré asány budem praktikovať v základnom variante, pretože rozvoj asány nie je možný vzhľadom na moju individualitu (dávnejšie zranenie či zlomeninu, operáciu, špecifickú fyziológiu) a v iných asánach si môžem užiť ich náročnejšiu variáciu. Ak si nie ste istí, vždy svoj zdravotný stav a vhodnosť cviku konzultujte s lektorom, fyzioterapeutom či svojim lekárom.

Prihlásenie

Cenník