LUGOLANA 2017 - Slávnosť darov prírody

23.07.2017

Občianske združenie Šariš 69 a Nezávislá akadémia vied (NAV) vás pozývajú na Slávnosť darov prírody - Lugolana 2017.  Oslavovať budeme v dňoch 29. - 30.7.2017 pod posvätnou horou Oblík

Foto: www.pixabay.com

PROGRAM

29. júla - sobota

  • Výstup na kultovú horu našich predkov Oblík
  • Slávnosť Darov Prírody
  • Posedenie pri ohni, bubnovačka

30. júla - nedeľa

  • Východ Slnka na Sokolích skalách
  • Výlet k tajomným Dračím skalám

PRINESTE SI: 

1. Vhodné oblečenie a najmä obuv do prírody, pláštenku do dažďa pre každý prípad, spacák, karimatku, deku, môžete aj stan. 

2. Hrnček na čaj, malý pohárik na nápoje, jedlo, nápoje v množstve, ktoré sami predpokladáte skonzumovať na spoločný stôl - hostíme sa navzájom. Na vodu stačí prázdna fľaša. 

3. Dobrú náladu 

4. Vhodný hudobný nástroj vítaný (nie elektronika). 

PRIHLÁSENIE:

Pre prihlásenie ako aj bližšie informáciu kontaktujte Marianku Kozlovú prostredníctvom e-mailu mariana.kozlova@gmail.com alebo na tel. čísle 0949 693 565. 

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Z miesta zrazu odchádzame najneskôr o 11.00 hod. na miesto konania Slávnosti, skúste preto dovtedy prísť. Ak nestihnete, volajte na číslo 0949 693 565. Ak sa nedovoláte (slabý signál), pošlite SMS a čakajte na mieste stretnutia alebo v blízkej Kukoreliho chate (ak bude reštaurácia otvorená). SMS po čase naskočí, napíšeme odpoveď, dohodneme sa ako ďalej. Pre menej zdatných je pripravený upravený program.

MOŽNOSTI DOPRAVY:  

Autom možno ísť až do Hermanoviec nad Topľou, možno parkovať priamo pod chatou, cca 20 m od miesta zrazu. Vlak - treba cestovať do Bystrého (na trati Prešov - Strážske), alebo autobusom do Bystrého. Z Bystrého od vlaku alebo autobusu trvá cesta peši cca 1 hod, alebo skúste stopom na parkovisko pod Kukoreliho chatou za Hermanovcami nad Topľou (nezmýliť si s inými Hermanovcami!!!). Autobusy z Bystrého do Hermanoviec v sobotu nejazdia. 

UBYTOVANIE:

Nocujeme pri ohnisku, resp. akcia bude podľa nálady a vytrvalosti zúčastnených pri splne Mesiaca trvať pri ohníku až do úsvitu. V blízkom okolí je však možné zabezpečiť si nocľah.

https://www.cbhermanovce.sk/ubytovna/

https://www.uby.sk/chata-mjr-kukorelliho-hermanovce-nad-toplou