LUGOLANA 2019 - Slávnosť darov prírody

23.06.2019

Milí priatelia, príďte sa spoločne s nami symbolicky rozlúčiť s letom na už tradičnú slávnosť darov prírody  Lugolana 2019.  Oslavovať budeme  3. augusta 2019 pod posvätnou horou Oblík

Foto: www.pixabay.com

PROGRAM

Tento deň oslávime spoločným výstupom na posvätnú horu našich predkov - Oblík, kde pozdravíme Veľkú Matku Zem a Slnko. Súčasťou akcie bude vzájomné pohostenie sa účastníkov a každý môže prispieť do kultúrneho programu počas akcie, čím uzná za vhodné. 

V prípade záujmu je možnosť prenocovať v lese pri ohni alebo v ubytovacích zariadeniach v obci Hermanovce (Kukorelliho chata, dom českých bratov Hermanovce- zabezpečuje si každý individuálne). 


Zraz na odpočívadle pod Kukorelliho chatou medzi 10.00 - 10.30 h.

PRINESTE SI: 

1. Vhodné oblečenie a najmä obuv do prírody, pláštenku do dažďa pre každý prípad, spacák, karimatku, deku, môžete aj stan. 

2. Hrnček na čaj, malý pohárik na nápoje, jedlo, nápoje v množstve, ktoré sami predpokladáte skonzumovať na spoločný stôl - hostíme sa navzájom. Na vodu stačí prázdna fľaša. 

3. Dobrú náladu 

4. Vhodný hudobný nástroj vítaný (nie elektronika). 

PRIHLÁSENIE:

Pre prihlásenie ako aj bližšie informáciu kontaktujte Marianku Kozlovú prostredníctvom e-mailu mariana.kozlova@gmail.com alebo na tel. čísle 0949 693 565. 

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Z miesta zrazu odchádzame najneskôr o 10,30 hod. na miesto konania Slávnosti, skúste preto dovtedy prísť. Ak nestihnete, volajte na číslo 0949 693 565. Ak sa nedovoláte (slabý signál), pošlite SMS a čakajte na mieste stretnutia alebo v blízkej Kukoreliho chate (ak bude reštaurácia otvorená). SMS po čase naskočí, napíšeme odpoveď, dohodneme sa ako ďalej. 

MOŽNOSTI DOPRAVY:  

Autom možno ísť až do Hermanoviec nad Topľou, možno parkovať priamo pod chatou, cca 20 m od miesta zrazu. Vlak - treba cestovať do Bystrého (na trati Prešov - Strážske), alebo autobusom do Bystrého. Z Bystrého od vlaku alebo autobusu trvá cesta peši cca 1 hod, alebo skúste stopom na parkovisko pod Kukoreliho chatou za Hermanovcami nad Topľou (nezmýliť si s inými Hermanovcami!!!). Autobusy z Bystrého do Hermanoviec v sobotu nejazdia. 

UBYTOVANIE:

Nocujeme pri ohnisku, resp. akcia bude podľa nálady a vytrvalosti zúčastnených pri splne Mesiaca trvať pri ohníku až do úsvitu. V blízkom okolí je však možné zabezpečiť si nocľah.

https://www.cbhermanovce.sk/ubytovna/

https://www.uby.sk/chata-mjr-kukorelliho-hermanovce-nad-toplou