Kurz veselej detskej jogy  pokračuje

20.02.2018

Pozývame všetky deti od 6 do 10 rokov do čarovného sveta jogových cvičení. Vydáme sa spolu do ríše zvierat, rastlín a liečivých farieb, kde nie je miesto pre súperenie a kde všetci zažijeme pocit úspechu a vlastnej hodnoty. Kurz jogy je každú stredu o 16,30 h!

Trvanie kurzu:

Kurz jogy pre deti pozostáva z desiatich hodinových lekcií. Stretávať sa budeme raz do týždňa a to v stredu od 16,30 do 17,30 h. Prvé stretnutie bude 07.02.2018.

Pre koho je kurz určený:

Kurz je určený pre deti vo veku od 6 do 10 rokov. Ale nielen pre nich! V prípade, že na cvičenie budete svoje dieťa sprevádzať a nechce sa vám hodinu iba tak nečinne čakať, zacvičte si tiež! A to hneď vo vedľajšej cvičebni, kde bude paralelne prebiehať lekcia jogy pre dospelých! Doma si tak so svojim dieťaťom môžete vymieňať rady a skúsenosti, poprípade si môžete zacvičiť spoločne!

Náplň kurzu jogy pre deti:

V uvoľnenej a priateľskej atmosfére sa za pomoci predstavivosti vydáme do čarovnej ríše, kde nám napodobňovanie pohybov zvierat napomôže k správnemu držaniu tela a prinesie silu, pružnosť a rovnováhu. V joge nie je miesto pre súperenie, preto každé dieťa môže zažiť pocit úspechu a dôveru vo vlastné schopnosti. Pohyb prepojíme s dychom, čím sa deti budú učiť koncentrácii a sústredenosti.

Emocionálne preťažovanie detí v škole (nadbytok podnetov, veľa učiva, zameranie detí na výkonnosť a vzájomné porovnávanie, stresovanie časovými limitmi, skúšanie...) budeme vyvažovať relaxačnými a dychovými cvičeniami. Svalové uvoľnenie, ktoré relaxačné cvičenia sprevádza, prinesie aj uvoľnenie psychické. Zapojíme prirodzenú detskú predstavivosť a využijeme príjemné, upokojujúce predstavy a obrazy, ktoré deťom pomôžu prehĺbiť duševný pokoj. Schopnosť detí sústrediť sa na nejakú predstavu opäť podporí ich schopnosť koncentrácie.

Cena kurzu (10 lekcií):

Jedno dieťa + jeden dospelý............................................................................70€

Jedno dieťa............................................................................................................50€

Dve deti (súrodenci)............................................................................................90€

Jeden dospelý + dve deti (súrodenci).........................................................125€

Lektor:

Mgr. Terézia Smaržiková, lektorka hathajogy, jogovej terapie a mama 8 ročného jogínka:-)

Kurz ukončený.