Kurz Simply Meditation - 25. február 2020

10.02.2020

Naučte sa súbor jednoduchých techník - Simply meditation len za pár hodín s certifikovanou lektorkou Ing. Adrianou Tomečkovou. Kurz prebehne v Rheia Centre 25. februára 2020.

Foto: www.pixabay.com

Čo je meditácia

Meditácia je vlastne z veľkej časti tréning mysle. Ako nariadiť samému sebe pokoj, aj keď už nie je čas dovoleniek? Ako predchádzať stresu alebo ho zvládať ľahšie? 

Ak máte nekontrolovanú myseľ, áno, meditácia je aj pre vás. Pravidelnou meditáciou sa dostávame do súladu s našimi skutočnými potrebami. Taktiež do prijatia situácii, ktoré nevieme zmeniť. Načo sa trápiť nad tým, čo nevieme ovplyvniť? A predsa to mnohí z nás robíme. Načo si robiť starosti z niečoho, čo sa ešte nestalo? Toto a ešte ďalšie prínosy poskytuje meditačná prax. 

Jednoducho spokojnejší, pokojnejší život s vďačnosťou a prijatím. Meditácia je mentálne cvičenie, pomocou ktorého sa človek učí kontrolovať svoje vlastné myšlienky, rozumieť svojim pocitom a spoznávať samého seba. Je vhodná úplne pre každého. 

Obsah kurzu

Mantra/Joga mysle - zameria vašu myseľ a udrží vás v prítomnom okamihu.
Meditačné techniky - koncentrácia a sústredenie zharmonizujú vaše racionálne a emocionálne vlastnosti.
Dychové cvičenia - pozorovanie a ovládanie dychu nastolí fyzickú a energetickú rovnováhu.
Vizualizácia srdca - pomôže vám presunúť sa do srdca a mať prístup k jeho múdrosti.
Mudry - joga prstov posilní a podporí vašu meditačnú prax a vyrovná vašu energiu.
Relaxačné techniky - vedomá relaxácia umožní tok vašej energie, takže sa budete cítiť lepšie.
Prehľad meditácie - viac informácií o jej histórii, filozofii a vede o meditácii.
Vedecké štúdie potvrdili, že človek dokáže už po krátkom čase meditovania lepšie znášať stres a jeho imunitný systém sa posilňuje. V rámci tejto štúdie reagovali respondenti už po šesťtýždňovom tréningu "meditácie súcitu" menej nervózne, keď boli úmyselne nechaní pod tlakom - boli požiadaní, aby pred publikom predniesli reč. Výsledky krvných testov taktiež potvrdili lepší stav ich imunitného systému. 

KEDY: 25. február 2020 od 17,00 - 20,30 h

CENA: 50€

PRIHLÁSENIE: Registrácia emailom nutná najneskôr do 24.2.2020 na: tomeckova.adriana@gmail.com, v prípade otázok kontaktujte lektorku na mob.: 0908 699 259.