Kurz havajského tanca - september 2019

14.08.2019

Havajský tanec Hula nie sú len naučené kroky. Je to sama príroda, more a príbehy ľudí, ktorí v nej žijú. Je to tiež meditácia, radosť a slnko v srdci. Ak chcete nechať tancovať aj svoju dušu a stretnúť šťastných ľudí, pridajte sa k nám na kurze havajského tanca od septembra 2019 v Rheia Centre!

Foto: www.pixabay.com

O havajskom tanci Hula

Havajský tanec Hula je inšpirovaný prírodou. Boky sa kolíšu v rytme hudby tak, akoby sa prevaľovali hrebene vĺn na mori. Ruky rozprávajú príbeh, ktorý je v skladbe ukrytý: o krásach havajskej prírody, o láske i o dávnych bohyniach, ktoré vďaka tomuto tancu neupadli do zabudnutia a aj dnes majú čo povedať. Nie je náhoda, že Hula opustila hranice Havaja a vydala sa do sveta, aby učila aj nás, čo je v živote dôležité. 

Trvanie kurzu - kurz pozostáva z 10 lekcií každý štvrtok od 16,15 h do 17,15 h (pokročilé) a od 17,45 - 18,45 h (začiatočníčky).

Cena kurzu - 30€ (3 eurá za lekciu)

Prihlásenie - danka.macejkova@gmail.com alebo 0903 695 273

O lektorke

Som Danka Macejková, mám 53 rokov a teším sa zo života. Veľkú úlohu v mojom živote zohral tanec.

Na strednej škole som ochutnala jeho čaro v kurze spoločenských tancov a do ukončenia vysokej školy som sa pravidelne 2-3 krát do týždňa tomuto tancu venovala najprv v prešovskej Synkope (klub spoločenských tancov) a potom v košickom Impulze. Moju pozornosť potom úplne zobrala rodina a keď chlapci odrástli, vrátila som sa k tancu: najprv orientálnemu v prešovskej Fatime

Absolvovala som mnohé tréningy, semináre so slovenskými, českými aj egyptskými učiteľmi. Ukončila som ročný rekvalifikačný kurz "Lektor orientálneho tanca" v Prahe. V Prešove a Sabinove som viedla kurzy orientálnych tancov. Potom som sa vrámci tanečných vystúpení a seminárov zoznámila s havajským tancom. 

Zapôsobil na mňa tak silne, že už bola len otázka času, kedy sa mu oddám úplne. Cestovala som často do Bratislavy na semináre k Jane Ailime Mattovej, ktorá sa tomuto tancu venovala už dlhšie a zobrala to úpne vážne. Priviedla ma k Malgosii Szokalskej, ktorá pravidelne na Hawai cestovala a učila sa havajskú Hulu v jej prirodzenom prostredí od učiteľov, ktorí nato mali oprávnenie legislatívne aj morálne. Bolo mi cťou učiť sa u nej. Priviedla na Slovensko a do Európy havajských učiteľov zo školy Hokulani De Rego a pre mňa to bolo prvé stretnutie so živými havajskými učiteľmi. Nemôžem zabudnúť ani na viedenský seminár, ktorý viedol kumuhula (ako na Havaji volajú učiteľa havajského tanca Hula) Mark Kealii Hoomalu.  Ďakujem týmto všetkým, ktorí akoukoľvek mierou prispeli k šíreniu tohoto zázraku menom Hula.

Uvedomila som si, že s týmto tancom prišiel do môjho srdca mier, pokoj a harmónia a tak by som sa s tým všetkým chcela teraz podeliť aj s vami.

Danka