Jogová terapia pre oblasť krčnej, hrudnej chrbtice a lymfatický systém

08.04.2024

Jogová terapia napomáha prostredníctvom cielených cvičení naštartovať procesy, ktoré vedú k harmonizácii tela aj mysle. Tentokrát sa budeme venovať oblasti krku, ramien a hrudníka. Ukážeme si tiež, ako efektívne povzbudiť náš lymfatický systém. Stretneme sa v piatok 19. apríla 2024 o 17,00 h. 

Prečo trpí krčná a hrudná chrbtica

Aby naša chrbtica vplyvom dlhého sedenia či státia netrpela, je dôležitá optimálna vyváženosť celého pohybového aparátu. V prípade bolestí krčnej chrbtice ide predovšetkým o správne postavenie hlavy, ramien a hrudného koša. Svalom však na správne fungovanie potrebujeme vytvoriť vhodné podmienky prostredníctvom optimálneho nastavenia jednotlivých segmentov pohybového aparátu a samozrejme, správnym dýchaním. Ak to tak nie je, dochádza k svalovej nerovnováhe, kedy sú niektoré skupiny svalov preťažované a iné, naopak, ochabujú... Kĺby nie sú udržiavané v neutrálnej pozícii, dochádza k ich nadmernému opotrebovaniu, vzniku bolesti, či riziku zranenia.

Pokiaľ by ste sa chceli naučiť cvičiť tak, aby ste si nevedomky nespôsobovali ešte väčšie zaťaženie v oblasti krčnej chrbtice a ramien, možno vás zaujme workshop pod vedením lektoriek jogy a jogovej terapie - Aďky Pavúrovej a Terezky Smaržikovej, kde sa okrem iného dozviete:

  • ako zabezpečiť rovnomerné zaťaženie svalov a kĺbov nielen pri cvičení jogy,
  • najvhodnejšie jogové stabilizačné a posilňovacie pozície pri problémoch v oblasti krku,
  • uvoľňovacie a naťahovacie cviky,
  • o práci s dychom a jeho vplyve na správne držanie tela.

Prečo lymfatický systém

Mnohí z nás trpia častými bolesťami hlavy, ktoré sa často pripisujú práve problémom v oblasti krčnej a hrudnej chrbtice. Málokto si však takúto bolesť spojí práve s hromadením lymfy.

Prostredníctvom lymfatického systému sa do krvného obehu distribuujú živiny. Súčasne sa tu vstrebávajú toxíny a odpadové látky, ktoré sa cez lymfatický systém vyplavujú z tela von. Nefunknčný lymfatický systém spôsobuje opuchy nielen v končatinách, ale napríklad aj v tvári, ovplyvňuje pohyblivosť pohybového aparátu a znižuje celkovú imunitu.

Tok lymfy stimuluje pohyb svalov, schopnosť relaxácie, ale aj jemná masáž. My si ukážeme, ako všetko prepojiť v harmonický celok pre rozprúdenie tejto tekutiny v našom tele.

KEDY: 19. apríl 2024 od 17,00 do 19,00 h

CENA: 25€ (Úhradu môžete realizovať: 1. Prevodom na účet: SK02 7500 0000 0040 2518 9610, do 17.4.2024, do poznámky uveďte svoje meno, 2. Uplatnením danej sumy zo zakúpeného kreditu, 3. V hotovosti na mieste.)

LEKTORKY: Adriana Pavúrová a Terézia Smaržiková, certifikované lektorky jogy a jogovej terapie

PRIHLÁSENIE: prostredníctvom rezervačného systému