Jogová terapia pre oblasť krčnej a hrudnej chrbtice

08.01.2024

Jogová terapia napomáha prostredníctvom cielených cvičení naštartovať procesy, ktoré vedú k harmonizácii tela aj mysle. Tentokrát sa budeme venovať oblasti krku, ramien a hrudníka. Stretneme sa v piatok 19. januára 2024 o 17,00 h. 

Foto: <a href="https://www.freepik.com">Designed by nikitabuida / Freepik</a> 

Aby naša chrbtica vplyvom dlhého sedenia či státia netrpela, je dôležitá optimálna vyváženosť celého pohybového aparátu. V prípade bolestí krčnej chrbtice ide predovšetkým o správne postavenie hlavy, ramien a hrudného koša. Svalom však na správne fungovanie potrebujeme vytvoriť vhodné podmienky prostredníctvom optimálneho nastavenia jednotlivých segmentov pohybového aparátu a samozrejme, správnym dýchaním. Ak to tak nie je, dochádza k svalovej nerovnováhe, kedy sú niektoré skupiny svalov preťažované a iné, naopak, ochabujú... Kĺby nie sú udržiavané v neutrálnej pozícii, dochádza k ich nadmernému opotrebovaniu, vzniku bolesti, či riziku zranenia.

Pokiaľ by ste sa chceli naučiť cvičiť tak, aby ste si nevedomky nespôsobovali ešte väčšie zaťaženie v oblasti krčnej chrbtice a ramien, možno vás zaujme workshop pod vedením lektoriek jogy a jogovej terapie - Aďky Pavúrovej a Terezky Smaržikovej, kde sa okrem iného dozviete:

  • ako zabezpečiť rovnomerné zaťaženie svalov a kĺbov nielen pri cvičení jogy,
  • najvhodnejšie jogové stabilizačné a posilňovacie pozície pri problémoch v oblasti krku,
  • uvoľňovacie a naťahovacie cviky,
  • o práci s dychom a jeho vplyve na správne držanie tela.

Okrem cvičenia bude dosť priestoru na príjemnú relaxáciu za sprievodu liečivých nástrojov a aromaterapie.

KEDY: 15. januára 2024 od 17,00 do 19,00 h

CENA: 25€ (prevodom na účet: SK02 7500 0000 0040 2518 9610, do 17.1.2024, do poznámky uveďte svoje meno alebo  alebo v hotovosti na mieste)

LEKTORKY: Adriana Pavúrová a Terézia Smaržiková, certifikované lektorky jogy a jogovej terapie

PRIHLÁSENIE: prostredníctvom rezervačného systému