Jogová terapia dotykom

08.02.2024

Takmer polovica dospelej populácie trpí nejakými negatívnymi dôsledkami stresu. Aj keď stres patrí k nášmu životu a istá stresová záťaž je potrebná (poznáme tzv. pozitívny stres), chronické zotrvávanie v stresovej reakcii bez možnosti uľaviť nášmu systému môže byť spúšťačom rôznych nežiaducich symptómov ba až ochorení. Jogová terapia dotykom,  ktorá bude 16.2.2024 o 17,00 h je jemný a veľmi príjemný nástroj na obnovenie homeostázy nášho organizmu.

Foto: https://www.freepik.com/

Dotyk je zázrak, ktorý nám umožní spoznať seba a svoje potreby

Dotyk v sebe skrýva obrovský potenciál liečenia tela a duše. Účinky dotyku sú priam neuveriteľné: pôsobí na mnoho hormonálnych pochodov, znižuje hladinu kortizolu a zvyšuje hladinu dopamínu, serotonínu a oxytocínu. Budete pozorovať, čo sa vo vás pri dotyku odohráva a čo vám robí dobre. Cez dlane budete načúvať telu druhej bytosti a naučíte sa nacítiť na jej potreby. Zistíte, že príjemné je nielen dotyk prijímať, ale aj jeho dávanie môže byť  hlboko liečivou meditáciou v pohybe. Prijímanie a dávanie spolu tvoria harmonický celok, preto si každý z vás vyskúša obe polohy.

Naučíte sa, ako dotykom krok za krokom uvoľniť telo od stresu a bolesti

Osvojíte si hlboko relaxačné sekvencie thajských a ajurvédskych masáží na uvoľnenie tela a ako bonus liečivú masáž bruška, ktorá je prospešná pri poruchách trávenia, ženských problémoch, nadúvaní a je vhodná pri detoxikácii či po pôrode. Oblečenie budete mať po celý čas na sebe (aj počas masáže), takže si prineste niečo pohodlné.

Techniky všímavosti a meditácia

Uľaviť od stresu je možné aj rôznymi technikami všímavosti. Jednu z nich vás naučíme, aby ste ju mohli zaradiť do svojho každodenného života. V závere vás prevedieme zážitkovou relaxáciou.

Kedy: 16. február 2024 od 17,00 h do 19,00 h

Kde: Joga Rheia, Levočská 36, Prešov

Cena: 25€

Pozor: Valentínska zľava pre páry! Na osobu zaplatíte iba 20€. Keďže pár = dvaja, tak sa ráta aj kamoška:-)

Prihlásenie: cez rezervačný systém