Joga ako poézia pohybu - prednáška a workshop

15.02.2019

Pozývame Vás na prednášku a workshop s témou Joga ako poézia pohybu, ktorý sa uskutoční 2. marca 2019 pod vedením Mateja Štepitu, učiteľa umelecko-sociálnej jogy v škole Premena.

ČO SA DOZVIETE: 

Joga vznikla kedysi ako spirituálna disciplína. Dnes ju poznáme skôr ako cvičenie, ktoré človeku pomáha udržať si zdravý chrbát a duševnú rovnováhu. Jogu však môžeme chápať aj ako umeleckú disciplínu, ktorá rozvíja tvorivosť človeka a zušľachťuje jeho citový život. Na prednáške, umeleckých fotografiách aj pri cvičení sa môžete zoznámiť s týmto prístupom k joge, ktorý chápe jednotlivé jogové pozície ako malé umelecké diela - poéziu v pohybe.

Príklad: Pozícia Polmesiac (aňdžanéjásana) - na fotografii cvičí Matej Štepita.
Text vyjadrujúci umeleckú ideu tohto cviku:

"Polmesiac je zobrazením vedomia, ktoré je zo svetla utkané a vo svetle je činné. Ľudské vedomie neustále vyhľadáva možnosti rozpínania. Je rovnaké ako svetlo kozmu, ktoré aktívne vyžaruje smerom k Zemi aj do kozmického priestoru a pritom túži po citlivom dotyku." H. Grill: Duševná dimenzia jogy

PROGRAM:
13:30 - 15:00 prednáška spojená s vernisážou výstavy jogových fotografií - Literárna kavareň Viola, Tkáčska 2, Prešov

15:30 - 18:00 ásanový workshop - Rheia Centrum, Jarková 2, Prešov

CENA: 14 € predpredaj/ 18 € na mieste

Miesta predaja:
VIOLA - priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo rezervácia na info@literarnakaviaren.sk alebo na čísle 0905 688 665 (číslo je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne). Platnosť rezervácie vstupeniek končí 24 hodín pred konaním podujatia. Ak rezervované vstupenky nebudú vyzdvihnuté v tejto lehote, budú zaradené do predaja.
 

Rheia Centrum - predpredajovú cenu tiež môžete uhradiť aj v Rheia Centre v čase pred alebo po ukončení večerných lekcií jogy po telefonickej dohode (0907 122 077, 0902 322 250).