Venujte nám 2%

04.04.2020

Milí priatelia, aj tento rok sa na vás obraciame s prosbou o 2% z Vašich zaplatených daní. Pokiaľ teda ešte nemáte nikoho, komu by ste chceli prispieť, budeme vďační, ak si vyberiete práve naše Občianske združenie Šariš 69. 


Ďakujeme vám, že spolu s nami pracujete na rozvoji tela i ducha a prichádzate k nám na pravidelné cvičenia či semináre.  Našou víziou do budúcnosti je zabezpečenie pomôcok pre relaxačnú jogu a muzikoterapiu ako aj organizácia školení v oblasti jogy a ajurvédy, zdravého životného štýlu a celostného prístupu ako k zdraviu. Vaše 2% sa tak koniec koncov vrátia k späť vám...

Postup krokov na poukázanie 2% (3%) pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov


  • Do 15.02.2020 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. (V prípade, že ste FO (SZČO) ale PO 2% DzP uvediete v DPFO, DPPO).
  • Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
  • Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
    a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

1/ tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane zo z.č. Vám vystaví zamestnávateľ - mzdové oddelenie:

2/ zadajte nižšie uvedený link do vyhľadávača a vypíšte tlačivo - prípadne len vytlačte a podpíšte a my vyplníme tlačivo za vás: https://rozhodni.sk/wp-content/uploads/2019/01/Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby.pdf:

3/ Tlačivá môžete hodiť do schránky Občianskeho združenia Šariš 69, Jarková 2 alebo ich poslať priamo na: Daňový úrad Prešov, Hviezdoslavova 7, 080 01 Prešov. 

Údaje OZ Šariš 69 nájdete TU.