Aktualizovaný harmonogram cvičení jogy

29.05.2019

Filozofia cvičenia jogy v Rheia Centre spočíva v prepojení zdravého jogového pohybu s hlbokým uvoľnením tela a mysle. Preto nás zvlášť teší, že máme možnosť obohatiť ponuku našich lekcií jogy pre zdravý chrbát, hatha jogy, jogy pre ženy a flow jogy o ranné lekcie Iyengar jogy s Lenkou - v utorok a štvrtok v aktualizovanom čase od 7,00 do 8,30 h a od 9,00 do 10,00 h vo štvrtok.

Iyengar joga kladie dôraz na individuálne potreby študentov, zmysel pre detail a precíznosť precvičovania pozícii. Na lekciách sa využívajú jogové pomôcky, ktoré slúžia na umožnenie dosiahnutia jednotlivých pozícii s ohľadom na individuálne možnosti každého človeka.

Ovládanie tela je vstupnou bránou k ovládaniu mysle a v Iyengar joge rovnako platí, že telo a myseľ sú prepojené. Čo v praxi znamená, že Iyengar joga je zameraná na rozvíjanie koncentrácie, sily, flexibility a pohyblivosti tela a mysle. Je to joga pre každého bez ohľadu na vek či fyzickú kondíciu.

O lektorke

Lenka Gargalovičová  žije v Karibiku na ostrove Svätá Lucia. Na Svätej Lucii sa naplno venuje Iyengar joge a všetok čas venuje svojim študentom, či už v miestnom štúdiu alebo v rôznych rezortoch. Pravidelne ponúka špecializované lekcie zamerané na zjemnenie bolesti chrbta, ramien a krku, kolien a bedrových kĺbov a takisto relaxačné hodiny pre celkovú fyzickú a psychickú regeneráciu.

Pravidelne cestuje za vzdelaním na workshopy a prednášky. Absolvovala troj mesačný pobyt v Indii, za posledné roky mala možnosť študovať v Holandsku, Kodani, Viedni a hlavne Kalifornii s veľkými osobnosťami Iyengar Yogy ako sú Lois Steinberg, John Schumacher, Carrie Owerko, Carolyn Belko, Gitte Bechsgaard, Gloria Goldberg.

S jogou sa po prvýkrát stretla v roku 2006 počas svojho pôsobenia v Anglicku. Od roku 2008 sa joge začala venovať s väčšou pravidelnosťou. V tom čase už žila v USA, kde absolvovala aj učiteľský tréning RYT 200 Ashtanga Yoga Teacher Training.

V roku 2009 začala študovať Iyengar Yogu pod vedením svojej učiteľky Jill Hagar priamo na Svätej Lucii. Od roku 2010 aj vedie hodiny v tomto štýle.

V roku 2016 sa stala oficiálne certifikovanou učiteľkou Iyengar Yogy - Introductory Level I&II, pod vedením Heather Haxo Phillips v Berkeley, Kalifornia.

Chceli by ste si k nám prísť zacvičiť a neviete ako začať?

Jednoducho! Prihláste sa prostredníctvom nášho rezervačného systému.

Viac informácií nájdete v našom článku: Prihlasovanie na lekcie jogy.

Upozornenie:

Skôr než začnete cvičiť, konzultujte svoj zdravotný stav s lekárom. Najmä ak máte alebo ste mali v poslednej dobe akékoľvek zdravotné problémy. Napr. s krvným tlakom, so srdcovými ochoreniami, bolesťami hrudníka pri cvičení, trpíte obezitou, máte vysoký cholesterol, či akékoľvek problémy s kolenami, chrbticou alebo kĺbmi. Ste si vedomý, že akékoľvek riziká zranenia súvisiace so svojim zdravotným stavom preberáte ako účastník lekcie (cvičenia) na vlastnú zodpovednosť.