Lektori

Radi by ste si prišli zacvičiť, ale stále neviete, ktorú lekciu si vybrať? Ponúkame vám krátku vizitku našich lektorov, kde vám predstavia, na čo sú zamerané ich lekcie jogy. Pokojne navštívte hodiny každého z nich a kombinujte podľa chuti, nálady, či zdravotného stavu:-)

Foto: www.pixabay.com

Joga s Aďkou

Aďka sa venuje klasickej joge, ako aj joge pre zdravý chrbát. Disbalancie v oblasti chrbtice sú zdrojom rôznych ťažkostí, od oslabeného panvového dna, cez nesprávne dýchanie až po bolesti chrbta. Aďka vás naučí vnímať svoje telo, rešpektovať jeho hranice a to všetko v rámci zásad zdravého jogového pohybu. Zlepšíte svoju flexibilitu, cez posilňovanie stredu tela obnovíte svoju silu, telo rozpohybujete a zahrejete asánovým sekvenciami. Keďže bolesti chrbtice či svalov nie sú iba dôsledkom nesprávneho držania tela či nedostatku pohybu, ale výrazným činiteľom je aj stres, súčasťou jej lekcií sú aj techniky na uvoľnenie tela a mysle. Záver každej lekcie preto patrí hlbokému uvoľneniu prostredníctvom riadenej zážitkovej relaxácie.

Joga s Terezkou

Chcete spevniť celé telo a zlepšiť svoju flexibilitu? Príďte si zacvičiť s Terezkou, naučte sa správnemu nastaveniu tela v jednotlivých asánach a trénujte hlboký stabilizačný systém. Dynamickejšie cvičenie jogových sekvencií a vedomá práca s dychom rozohreje telo, podporí pohybovú, kardiovaskulárnu a dýchaciu sústavu a vyladí hormonálny systém. Cvičenie je doplnené o vizualizácie a dychové techniky, ktoré harmonizujú nervový systém a výrazne napomáhajú odbúravaniu stresu a napätia. Samouzdravujúce procesy vo svojom tele zas naštartujete prostredníctvom liečivej zážitkovej meditácie v závere lekcie.

Joga s Mariankou

Marianka je lektorka Mohendžodára a venuje sa ženám. Pomáha im objavovať vlastné ženstvo, sebadôveru a ukazuje im cestu, ako vyliečiť svoje potlačené bolesti, obnoviť životnú silu a tok sexuálnej energie. Na jej hodinách sa dozviete, ako odstrániť energetické bloky čo povedie nielen k ozdraveniu duše, ale i fyzického tela od nepríjemných zdravotných ťažkostí, súvisiacich najmä s ochoreniami ženských a vylučovacích orgánov. 

Meditácia v pohybe s Františkom

Pokiaľ uprednostňujete relaxáciu a plynutie v uvoľnenom tempe, príďte na meditáciu v pohybe s Františkom. Rozpustite si svalovú a psychickú strnulosť a rozprúdite životnú energiu v celom tele. Odstránením napätia z tela a mysle pomocou relaxačných techník zažijete pocit hlbokého uvoľnenia. Naučíte sa dychové techniky, ktoré harmonizujú mozgové hemisféry a pôsobia výrazne protistresovo. Techniky očnej jogy vám pomôžu uvoľniť napäté očné svaly ako aj odstrániť duševné bloky spôsobujúce neostré videnie. Meditácia v pohybe je vhodná pre všetky vekové skupiny, vrátane seniorov.