Vyberte si svoju lekciu jogy!

19.12.2016

Radi by ste si prišli zacvičiť, ale stále neviete, ktorú lekciu si vybrať? Ponúkame vám krátku vizitku našich lektorov, kde vám predstavia, na čo sú zamerané ich lekcie jogy. Pokojne navštívte hodiny každého z nich a kombinujte podľa chuti, nálady, či zdravotného stavu:-)

Foto: www.pixabay.com

Joga s Frantom

Pokiaľ uprednostňujete pokojné cvičenie v uvoľnenom tempe, príďte si zacvičiť s Frantom. Lekcie sú zamerané na rozpustenie svalovej a psychickej strnulosti a rozprúdenie životnej energie v celom tele. Odstránením napätia z tela a mysle pomocou relaxačných techník zažijete pocit hlbokého uvoľnenia. Naučíte sa dychové techniky, ktoré harmonizujú mozgové hemisféry a pôsobia výrazne protistresovo. Techniky očnej jogy vám pomôžu uvoľniť napäté očné svaly ako aj odstrániť duševné bloky spôsobujúce neostré videnie. Ranné lekcie s Frantom sú vhodné pre všetky vekové skupiny, vrátane seniorov, ktorí majú navyše 50% zľavu.

Joga s Aďkou

Aďka sa venuje klasickej joge, ako aj joge pre zdravý chrbát. Bolestivý chrbát dnes totiž netrápi iba skôr narodených. Keďže sa sama na "vlastnom chrbte" :-) presvedčila, že cesta k životu bez bolesti vedie cez pravidelné cvičenie, naučí vás spomaliť, vnímať svoje telo, rešpektovať jeho hranice a to všetko v rámci zásad zdravého jogového pohybu. Keďže bolesti chrbtice či svalov nie sú iba dôsledkom nesprávneho držania tela či nedostatku pohybu, ale výrazným činiteľom je aj stres, súčasťou jej lekcií sú aj techniky na uvoľnenie tela a mysle. Záver každej lekcie preto patrí hlbokému uvoľneniu prostredníctvom riadenej zážitkovej relaxácie.

Joga s Terezkou

Chcete spevniť celé telo a zlepšiť svoju flexibilitu? Príďte si zacvičiť s Terezkou, naučte sa správnemu nastaveniu tela v jednotlivých asánach a trénujte hlboký stabilizačný systém. Dynamickejšie cvičenie jogových sekvencií a vedomá práca s dychom rozohreje telo, podporí pohybovú, kardiovaskulárnu a dýchaciu sústavu a vyladí hormonálny systém. Cvičenie je doplnené o vizualizácie a dychové techniky, ktoré harmonizujú nervový systém a výrazne napomáhajú odbúravaniu stresu a napätia. Samouzdravujúce procesy vo svojom tele zas naštartujete prostredníctvom liečivej zážitkovej meditácie v závere lekcie.

Joga s Mariankou

Marianka je lektorka hathajogy a tantrajogy a venuje sa predovšetkým ženám. Pomáha im objavovať vlastné ženstvo, sebadôveru a ukazuje im cestu, ako vyliečiť svoje potlačené bolesti, obnoviť životnú silu a tok sexuálnej energie. Na jej hodinách sa dozviete, ako odstrániť energetické bloky čo povedie nielen k ozdraveniu duše, ale i fyzického tela od nepríjemných zdravotných ťažkostí, súvisiacich najmä s ochoreniami ženských a vylučovacích orgánov. Pokiaľ máte pobybu dosť a chcete iba zrelaxovať, zažit pocit uvoľnenia a naučiť sa techniky na odbúranie stresu, vyskúšajte piatkové meditácie pod jej vedením.