Tajomstvo blahobytu – valentínsky večer s ayurvédou nielen pre páry

03.02.2020

Že láska ide cez žalúdok, vedeli aj naše babičky. A nielen ony. 5000 rokov staré učenie ayurvédy nám ukazuje, že skvelé jedlo nám nezabezpečí len lásku našich blízkych, ale aj celkovú harmóniu a zdravie celej rodiny. A práve zdravie a vyváženosť v našich životoch je prastaré tajomstvo blahobytu, o ktoré sa s vami podelí zanietená ayurvédska lekárka Dr. Marta Puranajot Kaur MD. Ay.A, Dr. Sc. priamo na sv. Valentína o 17,00 h v Rheia Centre. 

Holistický prístup a výsostne personalizovaná medicína je niečo, čo síce západnému prístupu k zdraviu stále chýba, ale čo u Dr. Marty Puranajot Kaur zaručene nájdete. Každý človek je totiž svojim fyzickým, mentálny i emočným nastavením tak jedinečný, že rovnaké liečebné metódy či stravovanie u dvoch rôznych ľudí nemôžu byť z logiky veci totožné. Ako je to možné? 

Ayurvéda nás učí rozlišovať rôzne typy ľudí podľa jedinečných kombinácií 3 elementárnych síl, ktoré sa v závislosti od rôznych okolností nakombinujú v okamihu počatia. Tieto 3 elementárne sily sa nazývajú dóše. Kombinácou 3 dóš (vata, pitta, kapha) vzniká u každého človeka špecifický konštitučný typ. V prípade nerovnováhy niektorej z dóš telo odpovedá chorobou. Na základe poznania a správnej diagnostiky konštitučného typu dokáže ayurvéda ponúknuť individuálne terapie pre harmonizáciu tej ktorej dóše konkrétneho človeka.

Čo si odnesiete:

 • Každý účastník dostane návod na optimálne stravovanie podľa svojho typu, ktoré zohľadní aktuálny zdravotný stav, počasie, fázu dňa a pod.
 • Zažijete, ako sa pripravuje zdravé a vyvážené ayurvédske jedlo, ktoré samozrejme ochutnáte:-)
 • Máte možnosť zarezervovať si pred samotnou prednáškou hodinovú diagnostickú konzultáciu priamo u nás v Rheia Centre (počet miest je obmedzený, konkrétnu hodinu je potrebné dohodnúť si e-mailom na jogapresov@gmail.com, cena pre účastníkov prednášky je 58€. Diagnostiku si je možné dohodnúť aj na sobotu, cena diagnostiky cez víkend je 60€).
 • V neposlednom rade sa dozviete mnoho zaujímavých informácií, ktoré vám pomôžu prežiť život v radosti, zdraví a hojnosti.

O prednášajúcom:

 • Dr. Marta Puranajot Kaur MD. Ay.A, Dr. Sc., je ayurvédska lekárka, ktorej špecializácie sú ayurvédska interná medicína, ayurvédska neurológia a liečba muskuloskeletálnych ochorení a je tiež špecialistom marma terapie.

Kvalifikácia:

 • Stredná zdravotnícka škola
 • Dentálna hygienička
 • Diplom Panchakarma terpie
 • Diplom Pulzová diagnostika a ayurvédska bylinná terapia
 • Diplom of Ayurveric medicine)
 • Diplom Master Marma terapia
 • Diplom Doctor of Science

Kedy: 14. februára 2020 v čase od 17,00 do 21,00 h

Cena: 23€ 

Upozornenie: miesto si zarezervujete úhradou čiastky (23€) na účet IBAN SK02 7500 0000 0040 2518 9610 (ČSOB) tak, aby boli na účet pripísané najneskôr do stredy 12.2.2020. V prípade, že máte zarezervovaný termín aj na diagnostiku, prosíme o úhradu aj príslušnej sumy za diagnostiku. Do poznámky uveďte svoje meno a priezvisko. Úhrada vopred je nutná z dôvodu nákupu potravín, potrebných na spoločnú ochutnávku ayurvédskej kuchyne:-). 

Prihlásenie: cez rezervačný systém