Jogová terapia pre oblasť driekovej chrbtice (workshop) - 6. apríl 2018 

31.03.2018

Dlho sedíte, či stojíte a trápia vás občasné bolesti krížov? Alebo cvičíte už dlhšie, pravidelne, ale účinky cvičenia nie sú také, ako by ste očakávali? V oboch prípadoch môžu byť na vine nesprávne pohybové návyky. Ako však cvičiť bezpečne a účinne? Dozviete sa na workshope jogovej terapie 6. apríla 2018, tentokrát bude hlavnou témou bolesť v driekovej oblasti chrbtice.

Foto: <a href="https://www.freepik.com">Designed by nikitabuida / Freepik</a>

Aby naša chrbtica vplyvom dlhého sedenia či státia netrpela, je dôležitá optimálna vyváženosť celého pohybového aparátu. V prípade bolestí v krížovej oblasti ide predovšetkým o súhru svalov bránice, brušných svalov, svalov panvového dna a svalov bedrových kĺbov. Svalom však na správne fungovanie potrebujeme vytvoriť vhodné podmienky prostredníctvom optimálneho nastavenia jednotlivých segmentov pohybového aparátu a samozrejme, správnym dýchaním. Ak to tak nie je, dochádza k svalovej nerovnováhe, kedy sú niektoré skupiny svalov preťažované a iné, naopak, ochabujú...  Kĺby nie sú udržiavané v neutrálnej pozícii, dochádza k ich nadmernému opotrebovaniu, vzniku bolesti, či riziku zranenia.

Pokiaľ by ste sa chceli naučiť cvičiť tak, aby ste si nevedomky nespôsobovali ešte väčšie zaťaženie v oblasti krížov, možno vás zaujme workshop pod vedením lektoriek jogy a jogovej terapie - Aďky Pavúrovej a Terezky Smaržikovej, kde sa okrem iného dozviete:

  • ako zabezpečiť rovnomerné zaťaženie svalov a kĺbov nielen pri cvičení jogy,
  • najvhodnejšie jogové stabilizačné a posilňovacie pozície pri problémoch v driekovej oblasti,
  • uvoľňovacie a naťahovacie cviky, ktoré pozitívne ovplyvňujú oblasť driekovej chrbtice,
  • o práci s dychom a jeho vplyve na správne držanie tela.

Okrem cvičenia bude dosť priestoru na príjemnú relaxáciu za sprievodu liečivých nástrojov a aromaterapie.

KEDY: 6. apríla 2018 od 17,30 do 20,30 h

PRÍSPEVOK: 15€

PRIHLÁSENIE: Ukončené

Počet miest je obmedzený, preto sa prihláste čo najneskôr :-)