Jogová terapia pre oblasť krčnej chrbtice a ramien (workshop) - 15. marec 2019 

18.02.2019

Dlho sedíte, či stojíte a trápia vás občasné bolesti krku či ramien? Alebo cvičíte už dlhšie, pravidelne, ale účinky cvičenia nie sú také, ako by ste očakávali? V oboch prípadoch môžu byť na vine nesprávne pohybové návyky. Ako však cvičiť bezpečne a účinne? Dozviete sa na workshope jogovej terapie 15. marca 2019, tentokrát bude hlavnou témou bolesť v krčnej chrbtice a ramien.

Foto: <a href="https://www.freepik.com">Designed by nikitabuida / Freepik</a>

Aby naša chrbtica vplyvom dlhého sedenia či státia netrpela, je dôležitá optimálna vyváženosť celého pohybového aparátu. V prípade bolestí krčnej chrbtice ide predovšetkým o správne postavenie hlavy, ramien a hrudného koša. Svalom však na správne fungovanie potrebujeme vytvoriť vhodné podmienky prostredníctvom optimálneho nastavenia jednotlivých segmentov pohybového aparátu a samozrejme, správnym dýchaním. Ak to tak nie je, dochádza k svalovej nerovnováhe, kedy sú niektoré skupiny svalov preťažované a iné, naopak, ochabujú...  Kĺby nie sú udržiavané v neutrálnej pozícii, dochádza k ich nadmernému opotrebovaniu, vzniku bolesti, či riziku zranenia.

Pokiaľ by ste sa chceli naučiť cvičiť tak, aby ste si nevedomky nespôsobovali ešte väčšie zaťaženie v oblasti krčnej chrbtice a ramien, možno vás zaujme workshop pod vedením lektoriek jogy a jogovej terapie - Aďky Pavúrovej a Terezky Smaržikovej, kde sa okrem iného dozviete:

  • ako zabezpečiť rovnomerné zaťaženie svalov a kĺbov nielen pri cvičení jogy,
  • najvhodnejšie jogové stabilizačné a posilňovacie pozície pri problémoch v oblasti krku,
  • uvoľňovacie a naťahovacie cviky, 
  • o práci s dychom a jeho vplyve na správne držanie tela.

Okrem cvičenia bude dosť priestoru na príjemnú relaxáciu za sprievodu liečivých nástrojov a aromaterapie.

KEDY: 15. marca 2019 od 17,00 do 19,30 h

CENA: 15€ platí do úhrady v termíne do 13.3.2019, pri úhrade v neskoršom termíne platí suma 20€ (spôsob úhrady je uvedený v rezervačnom systéme).

LEKTORKY: Adriana Pavúrová a Terézia Smaržiková, certifikované lektorky jogy a jogovej terapie

PRIHLÁSENIE: TU