Ajurvéda

ELITE AYURCARE - Ajurvédska klinika & Medi Spa

Vitajte v ELITE AYURCARE

ELITE AYURCARE Ajurvédska klinika & Medi Spa je miesto inšpirované inováciami 21. storočia v spojení 5000 ročnej histórie ajurvédy. Už niekoľko rokov pôsobí v Poprade a je priekopníckou silou inovatívneho medicínskeho prístupu výsostne personalizovanej integratívnej medicíny a dlhovekosti. V súčasnosti svoju pôsobnosť rozšírila aj na pobočku v Prešove, kde ponúka špecializované ajurvédske terapie s garanciou ajurvédskeho lekára.

Ajurvéda ako uznávaný liečebný systém

Kolískou ajurvédy je India, avšak vďaka svojmu jedinečnému prístupu k zdraviu a životu človeka sa stále viac etabluje aj v našom západnom svete. Už v roku 1982 ju samotná Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uznala ako účinný liečebný systém s rovnakým účinkom a efektivitou ako moderná alopatická medicína.

Ajurvéda a tradičná moderná medicína

Základný rozdiel medzi ajurvédou a modernou medicínou je ten, že ajurvéda nerozlišuje medzi prevenciou a liečbou. Vníma človeka ako neopakovateľnú bytosť s jedinečnou DNA, ktorá je formovaná vlastným prežívaním vonkajšieho sveta, čo samozrejme ovplyvňuje aj nastavenie sveta vnútroného - naše myslenie a cítenie. Rešpektuje skutočnosť, že neexistujú dve rovnaké bytosti (ani v rámci rodiny), preto aj liečebné postupy naordinované ajurvédskym lekárom nebudú u rôznych pacientov s rovnakými symptómami totožné.

Terapeutické programy v Elite Ayurcare

Okrem efektívnej podpory liečby akýchkoľvek zdravotných problémov ajurvéda harmonizuje telo, ducha a myseľ. Programy kliniky Elite Ayurcare sú preto ucelenou kombináciou liečivých terapií, masáží a bylinných ajurvédskych liekov, ktoré vás spoločne s doporučeniami na zmenu životného štýlu vrátane vhodného pohybu a stravovacieho a potravinového plánu dovedú k zlepšeniu kvality zdravia a celkovému pocitu spokojnosti a radosti zo života.

Ajurvédska diagnostika - váš prvý krok na ceste k zdraviu

Cesta k pevnému zdraviu začína a končí konzultáciou s našim ajurvédskym lekárom. Je hlavným nástrojom na preskúmanie fyzického, duševného a emočného zdravia, ktorá umožňuje pochopiť jedinečnú konštitúciu a kombináciu dóš (troch dynamických živých síl) každého človeka ako aj ich aktuálnu nerovnováhu. Odhalí tak príčiny vašich súčasných zdravotných problémov a umožní navrhnúť optimálne riešenia na ich odstránenie v jednotlivých krokoch:

  • Úprava stravy a životného štýlu - tie vám v Elite Ayurcare ušijeme na mieru, vrátane stravovacieho a potravinového plánu podľa sezóny;
  • Užívanie bylinných olejov a ajurvédskych bylinných liekov - pre podporu liečby a zachovanie zdravia ich u nás predpisuje priamo ajurvédsky lekár;
  • Liečivé terapie a masáže - napomáhajú liečbe rôznych ochorení, ich počet a postup určuje ajurvédsky lekár;
  • Joga - program pre celkovú podporu zdravia, zlepšenie pohybového aparátu, získanie sily a flexibility, či zlepšenie dýchania zabezpečíme prostredníctvom dnes veľmi populárnej jogy, avšak celý pohybový program je vytvorený na základe odporúčania ajurvédskeho lekára a prebieha s jogovým terapeutom podľa zásad ajurvédskej terapie vzhľadom ku konštitúcii daného klienta, určenej pri ajurvédskej diagnostike (Vata, Pitta, Kapha)...

Elite Ayurcare

Kontakt

Elite Ayurcare

Ajurvédska klinika &Medi Spa

Pustá dolina, Prešov

+421 948 146 779

info@eliteayurcare.com